Budapest főtájépítésze szerint a legdurvábban aszályos nyár várható
Bardóczi Sándor szerint akkora a baj, amivel az ország eddig még sosem nézett szembe, egész júniusban egy csepp csapadék sem várható.
Bardóczi Sándor szerint akkora a baj, amivel az ország eddig még sosem nézett szembe, egész júniusban egy csepp csapadék sem várható.
Saját forrás híján a kormány a homokhátsági vízpótlás állami projektjére két fővárosi beruházástól vont el uniós forrást, utóbbiak ráadásul előkészítettek voltak, nem úgy, mint a kormányzati projekt – állítja Bardóczi Sándor.
Még az önkormányzat is akadékoskodott, néhány lakó pedig a szakemberek veszélyeztetésétől sem riadt vissza, amikor a Főkert ki akart vágni néhány beteg fát a Rozgonyi Piroska utcában.
Bardóczi Sándor szerint nincs rendben, hogy az állam einstandolta a Margit-sziget egy részét augusztus 20-ára.
Budapest főtájépítésze szerint a funkciója szempontjából használhatatlan Néprajzi Múzeum épületével sikerült megsemmisíteni a Városliget történeti főbejáratát, a Rondót.
A politikus korábban számtalanszor elmondta, hogy nem szereti a posztok ígérgetését és a hatalmi játszmákat.
Kellemetlen meglepetés volt, hogy milyen borzasztó állapotban vannak a közterületi fáink, mondta a HVG-nek adott interjúban Bardóczi Sándor, Budapest főtájépítésze. A fák 80 százaléka valamilyen betegséggel küzd, jellemzően a közterület felelőtlen használata miatt. De mit lehet tenni? Bardóczi Sándort új zöldfelületek kialakításáról, Rákosrendező zöldpotenciáljáról és a Városliget felemás rehabilitációjáról is kérdeztük.
Budapest főtájépítésze a Római parti fakivágásokat védő kormánylapok állításaira reagált.
Budapest főtájépítésze a Facebookon közölte, a rendőrség időközben azonosította az elkövetőt, aki el is ismerte a tettét.
Bardóczi Sándor arra reagált, hogy sokan „vadul elkezdtek útszóró sót” kiszórni, amint esett egy kis hó Budapesten.
Mit csinál Budapest főtájépítésze és hogyan tud az anyagilag szenvedő főváros zöldterületeket is fejleszteni? Miért tartja fontosnak, hogy a közösségi médiában beszéljen az élővilágról? Mit tanulhatunk a Liget-projektből és hogyan lehet felelősen hozzányúlni a Népligethez? Hogyan küzd meg a kánikulával a főváros és miért elengedhetetlenek ehhez a zöldfelületek? Fenntarthatósági podcastunkban Bardóczi Sándor, Budapest főtájépítésze volt Nagy Iván László vendége.
A főtájépítész felhívja a figyelmet arra, hogy a klímaváltozással igenis foglalkozni kell.
A főtájépítész osztott meg egy képet a kettétört fáról, mondván: Kinek ártott?
Ha a lábunk elé nézünk, magunk is észrevehetjük a rejtett utalást.
Bardóczi Sándor állítja, hogy a felújított Blahán valóban nőtt a zöldfelület.
Bardóczi Sándor, a főváros főtájépítésze szerint ezt nevezik minőségi faültetésnek. A Stockholm módszer faültetésnek drága ugyan, de "zöld közművesítésként" már nem.
Budapest főtájépítésze szerint, ha a helyzetet nem követi alkalmazkodás, „akkor katasztrófa lehet a vége”.
A hőhullám megviseli a pázsitot, ha tövig nyírják, a talaj is jobban kiszárad alatta. A budapesti főtájépítész fotókkal bizonyítja, hogy miért nem baj, ha kissé rendezetlen a gyep.
Hagyjuk csak elbomlani a fák, bokrok tövén az avart, így a tápanyag is helyben marad, a zöldfelület is ellenállóbb lesz, energiát is spórolunk, kibocsátást is csökkentünk. Bardóczi Sándor azt is elárulta, miért nem tartja szerencsésnek az örökzöldek térnyerését.
Balesetveszélyt jelentenek a közlekedőkre.